Business case Biogazelle

   

biogazelle

In samenwerking met een spin-off (Biogazelle) van de Universiteit Gent ontwikkelde PeopleWare een qPCR analyse software, qbasePLUS genoemd.

qPCR (quantitative polymerase chain reaction) is een methode die uit een zeer kleine hoeveelheid DNA (slechts enkele moleculen) specifiek één of meer stukjes vermenigvuldigt (amplificeert) tot er genoeg van is om het te analyseren. Bij qPCR wordt tijdens de amplificatiereactie de toename in signaal gemeten waaruit dan de initiële hoeveelheid van het geamplificeerde DNA berekend kan worden. Deze gemeten signalen worden dan in qbasePLUS gebruikt om (statistisch) te bepalen of bepaalde genen (stukjes DNA) aanwezig zijn in de onderzochte stalen en in welke hoeveelheid. Met de Biogazelle qbasePLUS software kunnen zo de resultaten van een onderzoek van enkele maanden op enkele minuten tijd volledig geanalyseerd worden. De software maakt het mogelijk om gegevens in te lezen, te valideren en de resultaten ervan te berekenen voor zeer grote datasets. 

qbasePLUS wordt gebruikt in industriële laboratoria en aan universiteiten overal ter wereld. Achter het product staan twee wereldbefaamde wetenschappers uit Gent. Voor hen is het belangrijk dat de resultaten van hun onderzoek direct worden geïmplementeerd in qbasePLUS. Daarnaast staan ook de producenten van qPCR machines niet stil en moet ook daarvoor steeds nieuwe ondersteuning ingebouwd worden.

De onderzoekers werken in zeer diverse omgevingen waardoor cross-platform uitvoerbaarheid van de software een vereiste is. Daarom werd het project uitgevoerd in Java desktop omgeving, gebruik makend van de Eclipse RCP technologie. Biogazelle vond in PeopleWare een partner die garant kon staan voor een intense en lange termijn samenwerking.

  

biogazelle 2